4 esminiai žingsniai tampant sėkmingu investuotoju į NT

Jurijus Clavas

Kodėl dauguma investuotoju pradeda nuo paskutinio žingsnio ir susimauna

Daugelis žmonių nori sėkmingai investuoti į nekilnojamą turtą. Tačiau problema yra tai, kad vidutinis žmogus pradeda nuo paskutinio investavimo ciklo žingsnio, vietoje to, kad pradėti nuo pirmo. Būtent dėl to, jie dažnai sulaukia nesėkmės.

Koks yra paskutinis žingsnis? NT objektas.

Tai atrodytų prieštarauja sveikam protui, tačiau nekilnojamo turto objektas yra mažiausiai svarbi dalis tampant sėkmingu investuotoju. Tiesa sakant, jūs galite turėti vieną iš geriausių objektų pasaulyje, tačiau jeigu jūs neatliksite trijų gyvybiškai svarbių žingsnių prieš tai, kai įsigysite šį objektą, tikėtina jums tai taps didžiuliu nusivylimu.

Pateikiame jums keturis esminius žingsnius, kuriuos Robertas Kijosakis, populiarus JAV investuotojas, verslininkas bei bestselerių finansinio raštingumo tema autorius, nurodo kaip reikalingus, siekiant tapti sėkmingais investuotojais į nekilnojamą turtą.

1 žingsnis: Susikurkite savo asmeninę investavimo filosofiją

Yra posakis “Nėra problematiškų NT objektų, yra tik problematiški savininkai”.

Visuomet atsiras tinkamas savininkas bet kokiam objektui, štai kodėl yra svarbu nustatyti kokio tipo savininkas esate, prieš tai, kai pradėsite investuoti jūsų sunkiai uždirbtus (arba jūsų investuotojų sunkiai uždirbtus) pinigus į investicinę NT nuosavybę.

Investavimas yra gyvenimo būdas ir jūs privalote nustatyti, kokio gyvenimo būdo jūs siekiate.

Keletas svarbių klausimų, kuriuos galite užduoti sau:

  • Ką norite, kad NT suteiktų jums?
  • Kur norite nuvykti savo investicinės kelionės metu?
  • Su kuo norite dirbti kartu?
  • Kam norite eikvoti savo laiką?

Vienoje radijo laidoje apie nekilnojamą turtą pasakojo istoriją apie NT investuotoją, kuris uždirbo 1 milijoną dolerių per metus. Laidos vedėjai labai norėjo su juo susitikti, nes daugumai jų klausytojų buvo įdomu sužinoti, kaip gauti tokio dydžio pajamas iš NT. Tačiau kai jie susitiko, viskas apsivertė aukštyn kojomis, nes pasirodė, jog jis dirba po 16 valandų per dieną, 7 dienas per savaitę, ir nekenčia savo gyvenimo. Pinigai nebuvo problema. Jo asmeninė investavimo filosofija nesutapo su jo pasirenkamų objektų ir jų dislokacijos realybe.

Tuo tarpu yra kitų investuotojų, kurie mėgaujasi tokiu darbu ir investavimo būdu. Viskas susiję su tuo, ko jūs siekiate gyvenime. Jūsų, kaip NT investuotojo misija – įsitikinti, kad aiškiai suvokiate, kas jūs esate, ko tikitės iš nekilnojamo turto ir tuomet užsitikrinti, kad įsigyjate tai, kas tinka pagal šią filosofiją.

2 žingsnis: Nuspręskite kokioje rinkoje jūs norite būti

Dar vienas posakis, kurį mėgsta Robertas Kijosakis yra “Gyvenk, kur norisi gyventi, investuok, kur yra prasmė.”

Daugelis galvoja, kad jie turi investuoti tik savo kaimynystėje. Nors tai gali būti gera idėja, ji nebūtinai vienintelė teisinga. Vietoje to, jūs turėtumėte rasti rinką, kuri atitinka jūsų asmeninę investavimo filosofiją.

Pavyzdžiui, jeigu jūsų asmeninė investavimo filosofija yra investuoti siekiant kasmėnesinio pinigų srauto, neturi per didelės prasmės investuoti į eilę objektų su agresyviu, dideliu skolos svertu, kuris neleistų uždirbti iš pinigų srauto. Taip pat nebūtų prasmės investuoti į  pervertintą rinką, kur kainos neleistų išgauti teigiamo pinigų srautui.

Vietoje to, jums reikėtų rasti tinkamą rinką, kuri turėtų gerą įperkamumą ir pinigų srautą, net tuo atveju, jeigu kainos smarkiai nebrangs. Pinigų srauto investuotojams, tai puiki rinka. Spekuliantams ir augimo investuotojams tai – košmaras. Tačiau jūs tai suprantate tik tuomet, kai žinote kokio tipo investuotoju norite būti.

3 žingsnis: Suburkite savo komandą

Kaip yra sakęs Roberto Kijosakio turtingasis tėtis, “Verslas ir investavimas yra komandinis sportas”. Tam, kad būti sėkmingais bet kokioje rinkoje, ypač toje, kurioje patys negyvenate, jums reikia tinkamos komandos.

Ši komanda turi apimti teisininką, finansininką,  buhalterį, NT agentą ir/arba brokerį ir jūs turite stipriai jais pasitikėti, priimdami iš jų ekspertinius patarimus apie jūsų rinką ir apie objektus, kurių ieškosite.

Be komandos, jūs rizikuojate padaryti dideles klaidas.

4 žingsnis: Įsigykite tinkamą NT objektą

Galiausiai ir tik po to, kai susikursite savo asmeninę investavimo filosofiją, rasite tinkamą rinką ir subursite savo komandą, jūs turėtumėte pradėti ieškoti sandorių.

Ir jeigu jūs atliksite 1-3 žingsnius, nebus sunkus rasti tinkamą objektą.

Na, o jeigu norite daugiau pagilinti investavimo į NT įgūdžius ir išmokti praktinių strategijų, pasidomėkite mūsų kursu “Investavimo į NT paslaptys”, kurį rasite adresu www.ntpaslaptys.lt

 

Asmeninis biudžetas: kam reikia skaičiuoti ir planuoti išlaidas

4 vasario, 2018Viktorija Bareišienė Pinigai0

Asmeninis biudžetas: kam reikia skaičiuoti ir planuoti išlaidas   Neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinio pasaulio be pinigų. Pinigais atsiskaitoma už […]

skaityk

Vertybinių popierių rinka: kaip veikia ir kam reikalinga?

24 sausio, 2018Viktorija Bareišienė Pinigai0

Vertybinių popierių rinka: kaip veikia ir kam reikalinga?   Kai pradedama kalbėti apie akcijų rinką, vertybinius popierius ir […]

skaityk

PINIGOLOGIJA #18 (FINANSINIS RAŠTINGUMAS)

17 lapkričio, 2017Viktorija Bareišienė Pinigai, Pinigologija0

Suaugę, daugelis iš mūsų moka skaityti. Mes peržengėme nesėkmių ruožą iki tol kol tapome raštingi.  Laimei, tai vienas […]

skaityk
Spinner daugiau