Straipsniai

Banko klaida jūsų naudai

16 gegužės, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas

    Jei netikėtai gautum ne menką pinigų sumą, ar žinotum kaip ja pasinaudoti? Ar esi tikras, kad nepražiopsotum šios galimybės ir mokėtum pasinaudoti šią sėkmę tinkamai? Perskaityk šį trumpą apsakymą ir pagalvok ar tinkamai pasielgė istorijos herojus, o gal but galėjo pasielgti kitaip?

Banko klaida jūsų naudai

     „ Ričardas, išsigryninęs iš bankomato pinigus, maloniai nustebo. Jis norėjo išsiimti 100 eurų, o bankomatas jam išdavė 10 000 eurų ir kvitą, kuriame buvo nurodyta 100 eurų suma.

    Grįžęs namo savo internetinės bankininkystės sistemoje patikrino sąskaitą ir džiaugsmingai įsitikino, kad jo sąskaita sumažėjo 100 eurų. Ričardas padėjo pinigus į saugią vietą tikėdamasis, kad bankas greitai pastebės klaidą ir paprašys grąžinti pinigus. Bėgo savaitės, mėnesiai, tačiau iš banko žinios jis nesulaukė.

    Po dviejų mėnesių Ričardas nusprendė, kad bankas neketina prašyti grąžinti pinigų. Jis užsuko į naujų automobilių saloną turėdamas kišenėje šlamančius grynuosius.

    Vykdamas į automobilių saloną jis jautė graužatį. Ar tai nebuvo vagystė? Tačiau Ričardas greitai save įtikino, kad taip nėra. Juk jis nepasisavino pinigų tyčia, vagystės neįvykdė –  paprasčiausiai jie jam buvo išduoti. O bankui šie pinigai – tai tik lašas jūroje. Be to, bankas yra apsidraudęs nuo tokių atsitikimų. Ričardas pagalvojo, kad ši klaida įvyko dėl paties banko sistemų nesaugumo. Jis galutinai save įtikino, kad tai nėra vagystė ir tai yra didžiausia sėkmė, kuri jį aplankė.“

Įdomu, kaip būtum pasielgęs tu? Ar būtum gražinęs pinigus? Ar būtum nusipirkęs tai ko labai seniai trokšti? Ar būtum pasielgęs kitaip? Pakalbėkime ne apie tai, kaip teisingai ar neteisingai Ričardas pasielgė moralės atžvilgiu, o apie tai, kaip finansinio raštingumo trūkumas apriboja pasirinkimo galimybes.

Taigi, statistiškai vidutinis žmogus netikėtai gavęs tam tikrą pinigų sumą, ar tai būtų banko klaida, palikimas ar laimėjimas loterijoje, galvoja apie tai, kaip ir kur galės išleisti pinigus. Kadangi šie pinigai nebuvo sunkiai uždirbami, tai emociškai su jais išsiskirti yra daug paprasčiau. Todėl pinigai greitai „ištirpsta“, o žmogaus gyvenime mažai kas ir pasikeičia.

O ar žinote kaip pasielgtų finansiškai raštingas žmogus? Pirmiausiai jis sugalvotu N būdų kaip  gautus pinigus įdarbinti (investuoti), kad jie „daugintųsi“ ar neštų pastovų pinigų srautą. Ričardo atveju, teisingai investavęs pinigus jis galėjo dvigubai padidinti sumą ir tuomet pusę sumos (10 000 eurų) grąžinti bankui arba paaukoti labdarai. Tada banko klaida tikrai būtų “didžiausia sėkmė” jo gyvenime, nes jis ne tik gautų sau finansinės naudos, bet ir išliktų sąžiningu moralės atžvilgiu. Tai kas gi sutrukdė Ričardui pasielgti išties išmintingai ir likti harmonijoje su savo norais ir morale? Ar tas pats neapriboja ir tavo pasirinkimo galimybių?

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
20 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kas yra RINKA?
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer