Indė ir ledas

Viktorija Bareišienė

    Ar kartais ir jūs nesijaučiate apriboti atmesdami vieną ar kitą galimybę tik todėl, kad jūsų patirtyje nieko panašaus nebuvo? Perskaitykite šį trumpą apsakymą ir pagalvokite ar nesate gyvenime praleidę ar nepasinaudoję siūlomomis galimybėmis vien dėl šios priežasties.

 

Indė ir ledas

    Dhar Gupta visą gyvenimą pragyveno kaime netoli Jeisalmerio Radžastano dykumoje. Vieną 1822 metų dieną virdama vakarienę ji išgirdo sambrūzdį. Pakėlusi akis, Dhara pamatė pusbrolį Mahavirą, kuris prieš du metus išėjo į kelionę. Jis atrodė sveikas ir per vakarienę papasakojo visiems savo nuotykius.

   Porino apie plėšikus, laukinius gyvūnus, didelius kalnus ir apie kitus neįtikėtinus vaizdus bei nuotykius. Bet labiausiai Dharą pribloškė tai, esą pusbrolis matęs kažką, vadinamą „ledu“.

    „Aš pasiekiau tolimas šalis,kuriose buvo taip šalta, kad vanduo nustojo tekėjęs ir virto kietu skaidriu luitu“, – pasakojo Mahaviras. „Labiausiai stebina tai, kad nėra tarpinės būsenos, kai skystis sutankėja. Vis dar tekantis vanduo yra šiek tiek vėsesnis už sušalusį“.

   Dhara pusbroliu nepatikėjo, bet nenorėjo prie visų ginčytis su juo.Viskas, ką jis sakė, prieštaravo jo patirčiai. Dhara manė esanti per daug protinga, jog tikėtų tokiais dalykais.

Dejvidas Hjumas „Ese apie žmogiškąjį supratimą“, 1748.

     Kai atsitinka kažkas neįtikėtino, pirmiausiai turime apmąstyti, ką apie tai žinome. Negalime atmesti informacijos ar idėjos vien dėl to, kad ji neatitinka mūsų dabartinių žinių ar įsitikinimų. Ypač tai aktualu informacijos amžiuje, kai informacija keičiasi ypatingai greitai. Šiandien naujovė, o rytoj niekam neįdomus dalykas. Jei industrijos amžiuje dirbdami fizinį darbą, galėtumėte užtikrinti sau gerą gyvenimą, dabartiniame amžiuje vargu ar tai teisingas kelias. Pirmiausia, vargu ar fiziškai daug dirbdami uždirbsime daug, nes resursai, o ypač laikas yra riboti. Be to, dabar svarbu ne tik uždirbti pinigus, bet ir teisingai juos investuoti, tačiau daug ir sunkiai dirbdami tiesiog neturite tam laiko. Bet didžiausia bėda yra ta, kad daugelį metų, matydami kaip mūsų aplinkoje sunkiai ir uoliai dirbama, mes tampame kaip savotiškos „Indės“, sunkiai priimančios naujas idėjas ir galimybės, vien dėl to, kad mūsų patirtyje to nebuvo.

     Taigi nesustokite mokytis ir plėsti savo patirtį visomis kryptimis, keliaukite savo pažinimo keliu kaip Mahaviras ir geriau būkite tuo, kuriuo nepatikėjo, negu tuo, kuris nepatikėjo.  

Informacinės erdvės švara

17 balandžio, 2018Kristina Bobrevičiūtė Asmenybės augimas, Saviraiška, Sveikata0

    Informacinės erdvės švara Daugeliui žinoma tiesa, kad mūsų sveikata ir fizinio kūno išvaizda priklauso nuo to, […]

skaityk

Kas yra RINKA?

20 liepos, 2017Viktorija Bareišienė Sveikata0

Beveik visos materialaus gyvenimo sferos vienaip ar kitai siejasi su rinka, todėl kiekvienam pravartu žinoti kaip viskas veikia.

skaityk

Sėkmės istorijos

8 liepos, 2017Viktorija Bareišienė Sėkmės istorijos, Sveikata0

Kartais atrodo, kad sėkmė yra sunkiai pasiekiama. Dažnai bijome padaryti pirmuosius žingsnius link jos. Mes norime parodyti, kad viskas įmanoma, kad sėkmė yra tik įgytų žinių pritaikymas.

skaityk
Spinner daugiau