Juoda, balta ir raudona

Viktorija Bareišienė

Ar kartais ir jūs nesijaučiate apriboti atmesdami vieną ar kitą galimybę tik todėl, kad jūsų patirtyje nieko panašaus nebuvo? Perskaitykite šį trumpą apsakymą ir pagalvokite ar nesate gyvenime praleidę ar nepasinaudoję siūlomomis galimybėmis vien dėl šios priežasties.

 

Juoda, balta ir raudona

   „Merė žino beveik viską apie raudoną spalvą. Tai – jos, kaip mokslininkės, veiklos sritis. Jei norite žinoti, kodėl nematote infraraudonųjų spindulių, kodėl pomidorai raudoni arba kodėl raudona yra aistros spalva, tai Merė – jūsų dievaitė.

    Visa tai būtų neįdomų, jei Merė matytų. Pasaulį ji regi kaip nespalvotą kiną.

    Dabar viskas pasikeis. Pati Merės akių tinklainė nepažeista, tik jos smegenys neapdoroja tinklainės siunčiamų signalų. Neurochirurgijos laimėjimai gali padėti tai pataisyti. Greitai ji pirmą kartą pamatys spalvotą pasaulį. Nors Merė daug žino apie raudoną spalvą, bet turbūt ne viską. Lieka sužinoti dar vieną dalyką: kaip atrodo raudona spalva.“

Frenkas Džeksonas „Ko nežinojo Merė“.

       Ar savo aplinkoje sutinkate žmonių kurie teoriškai žino viską iš kokios nors srities, bet praktiškai niekada to netaikė ir net nebandė „pačiupinėti“. Ar jums pažįstamos situacijos, kai žmonės vedami susiformavusių stereotipų ir patirties, atsisako sužinoti ar patirti kažko naujo, pasiteisindami tuo, kad viską apie tai žino, ir nieko naujo negali sužinoti? Ar tai, kaip matome mes, skiriasi nuo to, kaip yra iš tiktųjų? Ar jūs pats nesate toks žmogus?

Informacinės erdvės švara

17 balandžio, 2018Kristina Bobrevičiūtė Asmenybės augimas, Saviraiška, Sveikata0

    Informacinės erdvės švara Daugeliui žinoma tiesa, kad mūsų sveikata ir fizinio kūno išvaizda priklauso nuo to, […]

skaityk

Kas yra RINKA?

20 liepos, 2017Viktorija Bareišienė Sveikata0

Beveik visos materialaus gyvenimo sferos vienaip ar kitai siejasi su rinka, todėl kiekvienam pravartu žinoti kaip viskas veikia.

skaityk

Sėkmės istorijos

8 liepos, 2017Viktorija Bareišienė Sėkmės istorijos, Sveikata0

Kartais atrodo, kad sėkmė yra sunkiai pasiekiama. Dažnai bijome padaryti pirmuosius žingsnius link jos. Mes norime parodyti, kad viskas įmanoma, kad sėkmė yra tik įgytų žinių pritaikymas.

skaityk
Spinner daugiau