Straipsniai

Kur dingsta pinigai arba kaip teisingai stebėti asmeninį biudžetą?

17 kovo, 2015 | Autorius: Jurijus Clavas

Turbūt daugeliui žmonių ne kartą yra kilęs šis klausimas – „Kur dingsta pinigai?”. Daugelis įsitikinę, kad jie nėra išlaidūs ir tikrai geba gana protingai leisti pinigus, tačiau šie vis tiek kažkur išgaruoja ir mėnesio gale jų arba visai nelieka arba lieka kur kas mažiau nei norėtųsi.

Žinoma įvertinus tai,kad  90 procentų žmonių iš viso neveda savo asmeninio ar šeimos biudžeto, tai nėra nuostabu. Tačiau net ir tie kurie jį sudarinėja dažnai susiduria su problema, kai išlaidos vis tiek būna daug didesnė nei planuota, taip pat nors ir įdėmiai peržvelgus suplanuoto biudžeto eilutės niekaip nepavyksta rasti tų rezervų, kur galima būtų išlaidas mažinti.

Iš tikro tokių rezervų yra! Jie yra pas visus! Reikia tik mokėti juos rasti. Tad pateiksiu Jums patarimus, kuriais naudodamiesi galėsite efektyviau valdyti savo išlaidas ir rasti rezervų taupymui.

Iš patirties galiu pasakyti, kad daugiausia išlaidų, kurios tikrai gali būti mažinamos slepiasi kategorijoje „Kitos išlaidos”, kur sudedama viska, kas nepatenka kitur.

1. Nedarykite labai stambių biudžeto eilutes. Sudarę savo biudžetą peržiūrėkite visas išlaidų eilutes, išanalizuokite išlaidas, kurios jas sudaro.  Jeigu Jūsų suplanuotos eilutės gana stambios, pvz. Maistas arba Transportas, galimas daiktas, kad Jūsų išlaidų eilutėse slepiasi gana didelės išlaidų grupės, kurias išrašius detaliau bus galima atrasti tokių, kurias tikrai galima mažinti (pvz. Alkoholis arba Maitinimasis kavinėse ar restoranuose). Žinoma eilutės neturėtų būti ir labai smulkios, nes tuomet bus gana sudėtinga jas sekti ir analizuoti.

2. Analizuokite eilutes.Peržiūrėję  išlaidas, kurios patenka į vieną ar kitą išlaidų eilutę, nebejoju, kad rasite tokių išlaidų, kurias aš vadinu „parazitinėmis”, bet jos per ilgesnį laikotarpį sudaro gana nemažas sumas.

Tarkime aš, išanalizavęs išlaidas, kurias rašydavau į maisto kategoriją, pastebėjau, kad gana dažnai susigundau nusipirkti kavos iš aparato stovinčio biure, nors viršuje yra aparatas, kur galiu gerti jas ir nemokamai 🙂 Taip pat dažnai mėgdavau pačiupti mažą mineralinio buteliuką parduotuvėje. Nors kavos puodelis ar mineralinis kainuoja 1-2 Lt, perkant kas dieną po keletą puodelių, per mėnesi susidaro 50-100 Lt! O tai jau verta dėmesio suma. Todėl dabar vietoj kavos iš aparato, darausi ją nemokamai, o dar geriau iš viso renkuosi arbatą – sveikiau 😉 Radus dar keletą tokių „parazitinių” išlaidų, jau galima sutaupyti ir keletą šimtų litų, ko tikrai pakaks,kad galėtume pradėti atidėti jas taupymui.

Analizuokite ir jūs sugebėsite sutaupyti nemažas sumas, tiesiog šiek tiek pakeitę kai kuriuos savo įpročius.

3. Planuokite nuosekliai ir apgalvoję. Planuodami mėnesio išlaidas, pirmiausia surašykite visas „fiksuotas” išlaidas. Tokios išlaidos, kaip paskolų įmokos, išlaidos maistui, telefonui ir panašiai dažniai būna pastovios ir nekinta arba kinta nedaug, todėl jas suplanuoti yra lengviausia. Tuomet permąstykite visus numatomus šio mėnesio papildomus pirkinius (pvz. gal tai bus naujas televizorius,buto draudimas ar suknelė vaiko išleistuvėms) ir papildykite šiomis sumomis fiksuotas išlaidas. Tam labai pasitarnaus metinis išlaidų planas, kuriame galite nusimatyti didesnes išlaidų sumas metų bėgyje, ir įtraukinėti jas atėjus laikui, kai planuosite mėnesio biudžetą.

Planuodami išlaidas nuosekliai ir apgalvotai išvengsite daugelio nenumatytų, neplanuotų išlaidų, kurių neįtraukus Jus būtumėte priversti viršyti suplanuotas išlaidų eilučių sumas.

Manau, kad atlikdami veiksmus, kuriuos aprašiau, Jūs su laiku sugebėsite pereiti nuo nors ir su planuoto, bet finale neigiamo biudžeto, prie subalansuoto ir teigiamo biudžeto! Sėkmės!

[infobox icon=”fi-alert” v2rv=”undefined”]

Puikūs pirmas žingsnis daugiau sužinoti ne tik apie biudžetą, bet ir bendrai pinigus ir pajamas – 4 valandų įvadinis pinigų srauto seminarai „7 pirmi žingsniai Finansinės laisvės link”, artimiausi Balandžio 8 d. vyks Vilniuje, o Balandžio 15 d. Kaune.

Pasidomėkite apie juos plačiau čia:

http://www.starfish.academy/lt/pinigu-srauto-seminaras-vilniuje-08-04-2015/

[/infobox]

Prisijunkite prie diskusijos!

Mielai dalinkitės šiuo straipsniu su savo draugais, ir žinoma man įdomu sužinoti, kuris iš patarimų Jums patiko labiausiai? Kuris iš jų davė Jums daugiausia įžvalgų arba labiausiai padėjo? Pakomentuokite komentaruose!

Ar tai buvo naudinga? Jeigu taip, būsiu dėkingas, jeigu pakomentuosite ir pasidalinsite straipsniu Facebook.

Kiti straipsniai

23 birželio, 2020 | Autorius: Andrius Pekarskas
6 stiklainių sistema – būdas padedantis lengvai valdyti savo finansus
17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nariu Eugenijumi Bareiša
4 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Asmeninis biudžetas: kam reikia skaičiuoti ir planuoti išlaidas
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer