Straipsniai

Viešasis kalbėjimas. 3 lengvi metodai, kaip galite tai padaryti geriau

6 rugsėjo, 2016 | Autorius: Andrius Pekarskas

Gary Vaynerchuk – garsus verslininkas, investuotojas, knygų autorius, atlikęs ne vieną dešimtį viešų pranešimų ir tikrai žinantis, kaip tai daryti. Jis teigia, kad jau nuo pat pirmo pasirodymo ant scenos jam patiko kalbėti prieš auditoriją, o auditoriją pamėgo ir jį. Kalbėdamas viešai jaučiasi gerai, laisvai ir šią savo stiprybę išnaudoja savo naudai: tai išduoda vis sparčiau populiarėjantys jo pranešimai, video įrašai ir nuolat augantis sekėjų būrys visuose socialiniuose tinkluose.

Kaip žinia, ne visi gimstame su tokiais gerais viešojo kalbėjimo gabumais ir daugeliui iš mūsų tai sekasi ne itin gerai. Bent jau iš pradžių, kol neturime daug patirties. Iš tiesų, viešasis kalbėjimas – viena iš didžiausių žmonių baimių, nesvarbu ar tai prezentacija keliems asmenims, ar scena su daug žiūrovų.  Gary Vaynerchuk dalijasi keliais patarimais, kurie padės mums tapti geresniais oratoriais.

  1. Kalbėk apie tai, ką gerai išmanai

Kaip sako Gary, tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jis prieš publiką jaučiasi taip gerai. Kai puikiai išmanai, ką šneki, nereikia jokių skaidrių, nesijauti susikaustęs, gali lengviau atsipalaiduoti ir geriau jaustis tiek prieš kameras, tiek ant scenos.

Problema atsiranda, kai žmonės bando apsimesti ekspertais, puikiai išmanantys tą sritį, nors neturi tame pakankamai patirties. Tol, kol dalinsiesi savo asmenine patirtimi, neapsimetinėsi ar nebandysi vaizduoti tokio, koks nesi, turėsi daugiau pasitikėjimo kalbėti viešai bei dalintis savo įžvalgomis.

  1. Ant scenos lipk kuklus

,,Aš visada apžvelgiu salę, kurioje kalbėsiu, išsiaiškinu, kiek klausytojų žino, kas aš toks. Įprastai paprašau pakelti rankas tų, kurie mane jau pažįsta” – sako Gary. Kodėl jis taip daro? Nes nori suprasti auditoriją, sužinoti jos suvokimą apie būsimą pranešimo temą. Taip galima bent kažkiek susipažinti su klausytojais, jų patirtimi šiuo klausimu ir sužinoti jų nuomonę apie pranešėją

Pasaulis didelis, nuolat vyksta įvairūs dalykai ir mes negalime numanyti, ką klausytojai jau žino, kokios nuomonės apie mus yra. Išlik kuklus, nepasikelk prieš auditoriją ir laikykis pirmo punkto (kalbėk apie tai, ką išmanai).

  1. Skleisk savo žinią taip, kaip tau pačiam patogiausia

Gary teigimu, jam niekad nepatikdavo naudoti skaidres ar skaityti tekstą iš kortelių. Tačiau jeigu jums patinka kortelės su titrais ar mėgstate prezentacijoje pasiremti skaidrėmis, tuomet pirmyn. Turite atrasti labiausiai jums tinkantį ir patinkantį viešojo kalbėjimo stilių ir tapti puikiu oratoriumi. Stenkitės, kad kalbant atrodytumėte kuo natūralesnis.

P.S. Pagrindinė priežastis, dėl ko žmonės nerimauja viešai kalbėti yra ta, kad jie bijo, ką apie juos pagalvos kiti. Kuo greičiau išmoksite to nepaisyti ir tiesiog priimsite save tokį, koks esate, tuo geresniu oratoriumi tapsite. Ir galiausiai, tapsite geresniu ir laimingesniu žmogumi.

Kiti straipsniai

10 liepos, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Gyvenimo būdas arba kaip atrasti savo pašaukimą
25 birželio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Švietimas ir savirealizacija. Arba kodėl nustojame pažinti save?
15 gegužės, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Laimė ir saviraiška, kaip tai susiję?
4 gegužės, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
5 dažniausios priežastis, kodėl bijome pokyčių
17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer